loader

10 sposobów na tanie zakupy spożywcze

Istnieje wiele metod na to, aby zaoszczędzić pieniądze na codziennych zakupach jedynm z nichg są np promocje w sklepie frisco. W tym artykule będziesz mógł poznać 10 sposób jak tego dokonać podczas zakupów spożywczych. Aktualnie klienci są w bardzo dobrej sytuacji ze względu na to, że ceny żywności nie są podnoszone w wysokim tempie. Na początku roku FAO, czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa zakomunikowała, że w 2015 roku ceny żywności spadły o 19 procent w porównaniu ze zwiększoną podażą żywności.

Jednak przewiduje się, że w Polsce może nastąpić wzrost cen do 5% na produkty spożywcze. Zależne jest to od warunków atmosferycznych, jakie będą panować w naszym kraju, a także od sytuacji politycznej w Unii Europejskiej.

Aktualnie w naszym kraju ceny prezentują się następująco: 1kg sera żółtego - 20zł, chleb - 2,60zł, 1kg ziemniaków - 1,20zł, tabliczka czekolady - 3zł, 1,5l wody mineralnej - 1,50zł, 1l mleka - 2,40zł, 1kg piersi z kurczaka - 15zł, 1kg pomidorów - 4zł, 1kg ryby - 22,50zł, 1kg wędliny - 25zł, 10 jajek - 5zł, 200g masła - 3,99zł, 1kg cukru - 2,50zł.

Biorąc pod uwagę to, że zakupy spożywcze musimy zrobić codziennie i to dodatkowo dla całej rodziny, to kwota jaką wydajemy każdego dnia może okazać się całkiem duża. Pieniądze wydawane na przyjemności lub rozrywkę możemy znacznie prościej zaoszczędzić, ponieważ takie aspekty możemy sobie odpuścić i z nich zrezygnować. Jednak jedzenie i picie jest konieczne do życia. Oszczędzanie podczas zakupów spożywczych nie musi oznaczać, że mamy kupować i jeść mniej. Wręcz przeciwnie, powinniśmy zaplanować nasze zakupy w taki sposób, abyśmy mogli za taką samą sumę kupić równie dużo albo i nawet więcej. Oto 10 cennych porad, które pozwolą nam zaoszczędzić podczas codziennych zakupów.

  1. Zrób listę zakupów przed wyjściem do sklepu. Pozwoli to uniknąć sytuacji. w których w naszym koszyku wylądują rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy.
  2. Spróbuj robić zakupy za pomocą internetu. W dzisiejszych czasach duża część sklepów i marketów prowadzi sprzedaż internetową z dostawą do domu. Dzięki tej metodzie oprócz pieniędzy, możemy zaoszczędzić również sporo czasu, który też jest bardzo cenny.
  3. Spróbuj szukać zamienników produktów. Jednym z droższych składników codziennej diety jest mięsto. Można je zamienić na warzywa z dużą ilością białka, które są dużo tańsze.
  4. Porównaj stosunek ceny do wagi produktu. Lepiej kupić większe opakowanie taniej i mieć na zapas niż kupować codziennie małe porcje.
  5. Prównaj ceny tych samych produktów w różnych sklepach. Często podczas różnych promocji ten sam produkt można kupić dużo taniej w innym sklepie.
  6. Wypróbuj programy oszczędnościowe,  lojalnościowe i kupony rabatowe w różnych sklepach, np kod rabatowy bdsklep
  7. Spawdzaj datę ważności produktów. Przecież nie chcesz później wyrzucać pieniędzy.
  8. Wypróbuj produkty własnych marek. Często są dużo tańsze, a równie dobre jakościowo.
  9. Nie idź na zakupy głodny. Głód nie jest dobrym doradcą podczas codziennych zakupów.
  10. Wykorzystuj produktu sezonowe. Podczas sezonu na dany produkt jego cena jest znacznie niższa niż poza sezonem.
foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Tchibo jest firmą znaną z produkcji wyrobów kawowych, działającą na polskim rynku od wielu lat. Produkujemy wiele rodzajów napojów kofeinowych w każdej kategorii cenowej. Nasze produkty dostępne są zarówno w segmencie premium, jak i ekonomicznym (na każdą kieszeń). W naszej ofercie dostępne są kawy rozpuszczalne, parzone, ziarniste, oraz w kapsułkach, które zyskują coraz...

Czy masz coś słodkiego dla mnie? Bardzo często słyszę to pytanie. I słyszę je zazwyczaj po obiedzie lub po kolacji. Znając predyspozycje swoich najbliższych, staram się mieć zawsze coś słodkiego w zanadrzu. Wiąże się to z koniecznością stałego pamiętania i kupowania różnych cukierków, ciasteczek, lodów itp. A to wszystko przecież kosztuje. Co prawda, kupując...

Dawniej gęś gościła na polskich stołach dużo częściej niż obecnie. W XIX wieku zajadano się tym pysznym drobiem przez całą jesień i zimę. Stopniowo jednak gęsina została wyparta przez kurczaka, który jest łatwiejszy w hodowli, tańszy i bardziej dostępny. Warto odszukać babcine przepisy, wydobyć z dna szafki brytfannę „gęsiarkę” i spróbować przyrządzić...