loader

Karma holistyczna – czym jest i jakie zalety posiada?

Człowiek uwielbia opiekować się zwierzętami – dlatego właśnie niemal każdy posiada w domu jakiegoś pupila. Kanarki, pieski, kotki, rybki, chomiki, żółwie – lista potencjalnych ulubieńców jest naprawdę długa. Przy tym na szczęście wzrasta stale świadomość społeczna dotycząca odpowiedniego traktowania wszystkich zwierzątek.

Dawniej często nieprawdziwe informacje wędrowały od jednej osoby do drugiej – dziś dzięki internetowi można jednak szybko sprawdzić czego potrzebuje dane zwierzę, żeby było zdrowe. I większość ludzi stosuje się do podobnych zaleceń! Powstają też coraz to nowsze i coraz lepsze produkty dla naszych ulubieńców – jednym z nich jest na przykład karma holistyczna. Wciąż nie wszyscy wiedzą czym ona dokładnie jest i dlaczego warto ją podawać czworonogom. W tekście wyjaśniamy wszystkie zagadki!

Czym jest karma holistyczna? 

Karma holistyczna to specjalny rodzaj karmy – nawiązujący do modnej ostatnio filozofii holistycznego odżywiania. Medycyna holistyczna opiera się na założeniu, iż poszczególne sfery życia człowieka i innych istot żywych stanowią niepodzielną całość. W podejściu holistycznym ciało, umysł, emocje i dusza stanowią jedność. Sam termin „holistyczny” wywodzi się od greckiego słowa „holos”, które oznacza „całość”. Każdy element ciała i umysłu – ogólnie rzecz biorąc organizmu – wpływa na inny. W związku z tym kto chce zachować zdrowie, powinien zadbać o wszystkie elementy. Co ciekawe zresztą, medycyna holistyczna stara się dotrzeć do przyczyny danej choroby, ażeby ją wyleczyć – a nie tylko, jak tradycyjna medycyna, leczy objawy.

karma dla psa


Karma holistyczna to produkt, który powstał dzięki rozwojowi weterynarii holistycznej. W końcu nie tylko ludzie chcą dbać o siebie, ale jest także mnóstwo osób, które w podobny sposób pragną zadbać o swoich pupili! Weterynaria holistyczna dba zatem nie tylko o odżywianie zwierząt, ale również o higienę zwierząt, środowisko w którym żyją, prawidłowy rozwój psychiki i relacji z właścicielem itp. Jednym słowem, każdy aspekt życia pupila jest istotny – jeśli wszystko będzie ze sobą współgrało, kotek czy piesek będą zadowolone z życia i będą zdrowe.  Karma holistyczna jest zatem specjalną mieszanką składników tak dobranych, żeby wpływały na zdrowie nie tylko ciała, ale również i ducha. Poprawiają zdrowie organizmu również poprzez wpływanie na dobre samopoczucie. Dlatego posiadają tak wiele zalet!

Karma holistyczna a karma zwykła 

W tym miejscu zapewne wiele osób zacznie się zastanawiać czym góruje nad zwykłym pokarmem dla zwierząt karma holistyczna. Przede wszystkim, w karmie holistycznej nie znajdzie się żadnych sztucznych dodatków – żadnych sztucznych substancji, które mogłyby źle wpłynąć na czworonoga. Także i ludzie cierpią przecież przez sztuczne dodatki, które często znajdują się w naszych pokarmach. Skoro więc takie składniki są szkodliwe dla człowieka, to podobnie oddziałują na naszych milusińskich – i trzeba z nich zrezygnować!

W karmie dla psa np. Royal Canin jest więcej białka odzwierzęcego, potrzebnego naszym kotom, ale także i naturalne prebiotyki, zioła oraz owoce. Komponując skład takiej karmy ogranicza się zawartość węglowodanów oraz zupełnie eliminuje produkty glutenowe, takie jak ziarna zbóż. Pokarm wzbogacony jest również o substancje ułatwiające trawienie, do których można zaliczyć drożdże piwne. Takie karmy podaje się przede wszystkim kotom, które mają różnego rodzaju alergie, nietolerancje pokarmowe, problemy z układem moczowym lub które są po kastracji.

Jak produkuje się karmy holistyczne? Karma holistyczna dla kota produkowana jest zwykle z surowców nieprzetworzonych i lokalnych – dzięki czemu unika się ich zamrażania i transportowania przez wiele kilometrów, co obniżyłoby wartość odżywczą wielu produktów. Wszystko to sprawia, że jest najlepszym wyborem dla Twojego kota!

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Szybkie tempo życia przyczynia się do wzrostu zainteresowania zamawianiem gotowego jedzenia. Dieta pudełkowa zyskuje na popularności zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach. Czy faktycznie warto się na nią zdecydować? Korzystanie z diety pudełkowej ma plusy i minusy. Mamy świadomość, że to blog należący do cateringu dietetycznego, jednak postaramy się...

W ostatnim czasie bielizna bambusowa cieszy się dużą popularnością na rynku. Wszystko za sprawą jej doskonałych właściwości, które pozwalają czuć się komfortowo w każdej sytuacji. W odróżnieniu od bawełny organicznej, produkty zawierające włókna bambusowe przyczyniają się do utrzymania optymalnej temperatury ciała, pozwalają skórze oddychać, a ponadto zapobiegają...

Bez jedzenia człowiek może przeżyć ponad miesiąc, ale bez wody tylko od 3 do 7 dni. Nic dziwnego, że jest ona nazywana „źródłem życia”. Niestety często o niej zapominamy lub nie przywiązujemy wagi do zaleceń dotyczących konieczności jej stałego uzupełniania. O roli wody w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu przypomina Małgorzata Chylewska, ekspert ds...