loader

5 zalet stosowania kołdry obciążeniowej

Słyszałeś już o kołdrze obciążeniowej? To nowoczesny wyrób medyczny, który zyskuje swoich zwolenników na całym świecie. Czy rzeczywiście jest wart zainteresowania? Jakie korzyści zapewnia? Gdzie najlepiej kupić kołdrę obciążeniową? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Chcesz spróbować terapii sensorycznej? Kołdra obciążeniowa może okazać się doskonałym wyborem dla Ciebie. To narzędzie stosowane od lat w terapiach leczenia depresji, autyzmu, nerwicy czy stanów niepokoju. Jeżeli jednak nie cierpisz na żadne z tych schorzeń, to i tak warto zainteresować się tym tematem. Sprawdź dlaczego.

Kołdra sensoryczna - co to takiego?

Kołra obciążeniowa, zwana też kołdrą sensoryczną, nie jest typową kołdrą, jaką używamy na co dzień. W środku zawiera bowiem szklane kuleczki, które równomiernie rozkładają się w narzucie, gdy pod nią leżymy. Mogłoby się wydawać zatem, że kołdra jest ciężka i przez to niewygodna. Nic bardziej mylnego. Narzuta przyjemnie "dociąża", przez co czujemy się pod nią błogo mimo że waży często kilka kilogramów. Jak działa kołdra obciążeniowa? Wywiera głęboki nacisk, który pomaga uspokoić organizm i zyskać większą świadomość własnego ciała.

Kołdra obciążeniowa - zalety stosowania

Sprawdź kilka zalet stosowania kołdry obciążeniowej.

  1. Uspokaja i relaksuje - wieczorem czujesz spore napięcie po całym dniu? Stresujesz się jakimiś wydarzeniami z pracy? Wówczas trudno zasnąć. Tymczasem badania nad kołdrą obciążeniową pokazują, że leżenie pod nią znacznie uspokaja. Mało tego! Możesz też pozbawić stanów lękowych. - Żyję w biegu. Dom, dzieci, praca, mąż - wieczorami zawsze czuję się po prostu wykończona, ale to nie oznacza, że położenie się do łóżka mnie relaksuje. Wtedy dopiero zaczyna się niezła jazda. Do głowy napływa mi sporo myśli o tym, co mogłam zrobić, czego nie zrobiłam, co mam zrobić jutro itd. To sprawia, że czuję się jeszcze bardziej zmęczona niż wcześniej. Leżenie pod kołdrą sensoryczną pozwala mi poczuć się bardziej zrelaksowaną. Po prostu czuję wewnętrzny sposób. A myślałam, że to co działo się wcześniej, jest normalne. Dziś wiem, że absolutnie nie! - opowiada Ania, 36-latka z Katowic.
  2. Pomaga w zaśnięciu - skoro już czujesz się błogo, złe myśli odpływają w niepamięć, relaksujesz się, to… o wiele szybciej zasypiasz. Wielu użytkowników kołdry sensorycznej podkreśla, że to właśnie dzięki temu wyrobowi medycznemu wreszcie zaczęli zasypiać niemal od razu, a kiedyś zajmowało im to nawet długie godziny!
  3. Nieprzerwany sen - w nocy wybudzają Cię negatywne myśli? Najprawdopodobniej masz podwyższony poziom kortyzolu. Kołdra obciążeniowa może okazać się rozwiązaniem tego problemu. Gdy będziesz czuć się spokojnie i błogo, nie będziesz się wybudzać. Dzięki temu rano obudzisz się pełen energii. Wreszcie wypoczęty!
  4. Pomoc dla nadpobudliwego dziecka - Twoje dziecko jest nadpobudliwe? Przez to wieczorem nie może zasnąć, a w nocy wybudza Cię? Kołdra sensoryczna może mu pomóc! Uspokoi go i wyciszy.
  5. Do skutecznej drzemki - kołdry obciążeniowe można stosować również w dzień. Pomogą osiągnąć efektywną drzemkę. Wystarczy kilkanaście minut snu pod kołdrą sensoryczną, aby zyskać duży zastrzyk energii w ciągu dnia. Przekonaj się!

Kupuj kołdry sensoryczne od sprawdzonych producentów. My polecamy m.in. Gravity Blankets. Kołdry są wysokiej jakości - a to oznacza, że posłużą przez długie lata i sprawdzą się nawet u silnych alergików.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

​Trudno wyobrazić sobie spacer w słoneczny dzień czy prowadzenie samochodu bez okularów przeciwsłonecznych. Chronią wzrok przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego oraz zapewniają nienaganną jakość widzenia. A co więcej - podkreślają urodę oraz indywidualny styl. Warto zatem poświecić chwilę na to, aby dopasować kształt oprawek okularowych do rysów twarzy. Jak...

Człowiek jest stworzony do życia w stadzie, do tworzenia swojej rodziny, jedną z naszych podstawowych potrzeb jest oczywiście ta, dotycząca miłości. Oczywiście wiele osób odczytuje ją nieprawidłowo, dlatego na siłę szukają związku, często nawet pozbawionego uczuć, stworzonego dla samego faktu, by z kimś być. Jak znaleźć szczęście? Posiadanie partnera jest często...

Jeszcze do niedawna pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne kojarzyły się głównie z biżuterią w żółtym kolorze. Jednak z biegiem lat białe złoto zyskuje coraz większe uznanie. Ten metal szlachetny zyskuje na popularności jest jednym z najsilniejszych trendów w biżuterii ślubnej i zaręczynowej. Ten artykuł pomoże Państwu dokonać właściwego wyboru przy wyborze...