loader

Duże przyjęcie weselne z klasą - 5 nowych trendów

Czy przygotowania do przyjęcia weselnego na więcej niż dwieście osób przebiegają inaczej niż w przypadku bardziej kameralnej imprezy? Według ekspertów z Rezydencji Miętowe Wzgórza pod Warszawą, poszczególne etapy od strony organizacyjnej wyglądają podobnie. Diabeł jednak jak zwykle tkwi w szczegółach. Oto pięć trendów, charakterystycznych dla ekskluzywnych przyjęć weselnych na dwieście, a nawet trzysta osób. Jeśli chcesz, aby Twoje przyjęcie było wyjątkowe, może poniżej znajdziesz inspirację.

KOKTAJL PARTY

W przypadku dużej liczby gości składanie życzeń parze młodej może zająć nawet półtorej godziny. Aby wszystkim umilić oczekiwanie  albo zająć tych, którzy już pogratulowali nowożeńcom, miłym akcentem może być koktajl party. Obiekt, w którym odbywa się przyjęcie weselne, serwuje wtedy finger food oraz napoje (z procentami i bez), wszystko przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego.

ATRAKCJE DODATKOWE

Pary młode, które organizują przyjęcie weselne na ponad dwieście osób, mają zwykle do dyspozycji spory budżet. Przeznaczają większe środki na dekoracje kwiatowe, wstawiają na przyjęcie tzw. candy bary, przygotowane przez cukierników i zaaranżowane przez dekoratorkę. – Państwo młodzi pozwalają też sobie na więcej szaleństwa w zakresie organizacji atrakcji dodatkowych - mówi Jakub Urbaniak, właściciel Rezydencji Miętowe Wzgórza. – Mieliśmy u nas na przykład przyjęcie weselne, podczas którego samolot krążył nad obiektem i zrzucał parze młodej kwiaty.

SALONIK

Pary organizujące wesele na dwieście-trzysta osób coraz częściej do ślubu przygotowują się nie w domu, lecz w obiekcie, w którym wydawane jest przyjęcie. Oczywiście, nadal odbywa się to w towarzystwie najbliższych, w specjalnie przygotowanym na tę okazję saloniku, z odpowiednią otoczką. To nie tylko spore udogodnienie, ale też ułatwienie pod kątem zdjęciowym, wszystkie fotografie z przygotowań powstają bowiem wtedy w podobnym klimacie.

Kamerzysta na weselu

REPORTAŻ

Kamera podczas wesela? Jak najbardziej, od lat. Teraz jednak pary młode chętnie dokumentują nie tylko sam ślub i przyjęcie weselne, ale też różne etapy przygotowań, począwszy od przebitek z okresu narzeczeństwa, po wybór obrączek czy sukni ślubnej. Powstaje potem reportaż, który można montować w różnej długości filmiki. Przez państwa młodych takie wideo nazywane jest często teledyskiem. Jego pierwszą wersję często można zobaczyć już podczas weselnego przyjęcia, około 1:00 w nocy.

TYLKO OKRĄGŁE

Okrągłe stoły to element zachodniej tradycji, chętnie adaptowany na potrzeby naszych przyjęć weselnych. Wyglądają wytwornie i stwarzają dobre warunki do rozmów w kameralnym gronie, umożliwiając jednocześnie przesiadanie się z jednego miejsca w drugie i integrację gości. W przypadku wesel na więcej niż dwieście osób, okrągłe stoły to niemal standard.

Organizacja dużego przyjęcia weselnego jest niewątpliwie ekscytującym przedsięwzięciem, w tym przypadku jest jednak szczególnie ważne, aby otoczyć się gronem profesjonalistów. Jeśli będziemy mieli wokół siebie osoby, które podpowiedzą i doradzą, na pewno będziemy zadowoleni z finalnego efektu.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Jak schudnąć bez ćwiczeń? Trzeba przyznać, że naprawdę wiele osób zadaje sobie to pytanie. Wprowadzenie aktywności fizycznej do swojego planu dnia, zdecydowanie pomaga przyspieszyć efekty. Ma również dobry wpływ na kondycję całego organizmu i lepszą odporność. Jednak bez ćwiczeń również można zbić wagę, choć wymaga to cierpliwości i postawienia sobie konkretnych celów...

Szybkie tempo życia przyczynia się do wzrostu zainteresowania zamawianiem gotowego jedzenia. Dieta pudełkowa zyskuje na popularności zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach. Czy faktycznie warto się na nią zdecydować? Korzystanie z diety pudełkowej ma plusy i minusy. Mamy świadomość, że to blog należący do cateringu dietetycznego, jednak postaramy się...

W ostatnim czasie bielizna bambusowa cieszy się dużą popularnością na rynku. Wszystko za sprawą jej doskonałych właściwości, które pozwalają czuć się komfortowo w każdej sytuacji. W odróżnieniu od bawełny organicznej, produkty zawierające włókna bambusowe przyczyniają się do utrzymania optymalnej temperatury ciała, pozwalają skórze oddychać, a ponadto zapobiegają...