loader

Zalety diety pudełkowej

Szybkie tempo życia przyczynia się do wzrostu zainteresowania zamawianiem gotowego jedzenia. Dieta pudełkowa zyskuje na popularności zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach. Czy faktycznie warto się na nią zdecydować? Korzystanie z diety pudełkowej ma plusy i minusy. Mamy świadomość, że to blog należący do cateringu dietetycznego, jednak postaramy się rzetelnie przedstawić argumenty przemawiające za opłacalnością takiej usługi. Zarówno pod względem finansowym, jak i zdrowotnym, ale nie tylko.

Najważniejsze atuty korzystania z diety pudełkowej

Jedni kochają gotować, inni nienawidzą. Jedni mają na to czas, innym go brakuje. Dieta pudełkowa pozwala wykorzystać czas spędzany na przygotowywaniu posiłków na inne zajęcia. Dzięki niej można również oszczędzić czas poświęcany na utrzymanie porządku w kuchni. Zamawiając dietę pudełkową, otrzymujesz zestaw posiłków na cały dzień starannie przygotowany i zamknięty w wygodnych w pudełkach, które zachowują świeżość potraw. W wolnej chwili otwierasz, jesz i wyrzucasz opakowanie. To wszystko! Co więcej, oszczędność czasu tyczy się również robienia zakupów. Nie gotujesz, więc nie robisz zakupów w sklepach spożywczych. Unikasz tłumów, kolejek. To kolejny zaoszczędzony czas, który możesz wykorzystać na odpoczynek po pracy, spacer, lekturę książki, przeglądanie internetu i cokolwiek, na co masz ochotę. Finalnie więc:

  1. nie gotujesz,
  2. nie zmywasz,
  3. nie robisz zakupów spożywczych,
  4. nie brudzisz kuchni,
  5. nie sprzątasz.

To nie jedyne zalety.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Ideą tworzenia diety pudełkowej jest przygotowywanie urozmaiconych, smacznych posiłków, dopasowanych indywidualnie dla każdego. Wszystko po to, aby jedząc, cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Nie każdy catering dietetyczny świadczy usługi na najwyższym poziomie. Można wskazać kilka czynników, świadczących o korzyściach zdrowotnych danej diety pudełkowej. To przede wszystkim:

  1. Odpowiedni dostawcy żywności, aby posiłki przygotowywane były z produktów najwyższej jakości. Nasza współpraca z lokalnymi dostawcami, rolnikami pozwala nam na zdobywanie składników zdrowych, pełnych wartości odżywczych. 
  2. Dyplomowani dietetycy, którzy czuwają nad planem posiłków, ich składnikami i kalorycznością. U nas pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogą w doborze optymalnego wariantu diety.
  3. Kucharze z doświadczeniem, by serwować dania z kuchni z całego świata i przygotowywać je na wysokim poziomie kulinarnym.

Dodatkowe korzyści diety pudełkowej

Profesjonalizm w przygotowywaniu posiłków sprawia, że podajemy kaloryczność każdego z nich. Dzięki temu osoba na diecie pudełkowej ma kontrolę nad spożywanymi kaloriami. Może dopasować wariant diety do swojego stylu życia, aktywności fizycznej, potrzeb żywieniowych, wieku, wagi i wzrostu. Dietetyk służy tutaj fachowym wsparciem. Przy wybierze naszej diety odchudzającej redukcyjnej efektywnie poprawi się Twój metabolizm. Zapewnia ona zapotrzebowanie na błonnik pokarmowy przy niskiej kaloryczności. Zapewnia sytość i niweluje chęć podjadania. Podobnie zresztą działa dieta odchudzająca w wersji standard. Tutaj mimo większej kaloryczności, wchłaniane kalorie nie są puste. Organizm pozyskuje energię z dobrej jakości tłuszczy. Każda z proponowanych przez nas diet, również wegetariańska, ketogeniczna czy bezglutenowa, zapewnia masę korzyści dla zdrowia. 

O smaku diety pudełkowej

Każdy może przekonać się , jak smakują potrawy skomponowane w formie diety pudełkowej. Jedzenie powinno zapewnić rozkosz dla kubków smakowych, dlatego warto spróbować i przekonać się samemu, zamawiając posiłki na próbę. Po skosztowaniu będzie można podjąć decyzję o abonamencie.

Opłacalność finansowa diety pudełkowej

Już wiesz, że z dietą pudełkową oszczędzasz czas i dbasz o zdrowie. Taka dieta pozwala również oszczędzić na rachunkach za prąd i gaz. Mniej wydasz na paliwo, bo nie będziesz jeździć od sklepu do sklepu. Niejednokrotnie można obliczyć, że gotowanie samemu wcale nie jest tańsze od zamówienia cateringu pudełkowego. Nawet, gdy wydasz więcej, masz pewność co do jakości dań i ich składników. Dbasz przy tym o swoje zdrowie. To w przyszłości może zaprocentować. Warto sprawdzić cateromarket.pl, aby wybrać najlepszą, najbardziej opłacalną dietę pudełkową z dowozem

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

W ostatnim czasie bielizna bambusowa cieszy się dużą popularnością na rynku. Wszystko za sprawą jej doskonałych właściwości, które pozwalają czuć się komfortowo w każdej sytuacji. W odróżnieniu od bawełny organicznej, produkty zawierające włókna bambusowe przyczyniają się do utrzymania optymalnej temperatury ciała, pozwalają skórze oddychać, a ponadto zapobiegają...

Bez jedzenia człowiek może przeżyć ponad miesiąc, ale bez wody tylko od 3 do 7 dni. Nic dziwnego, że jest ona nazywana „źródłem życia”. Niestety często o niej zapominamy lub nie przywiązujemy wagi do zaleceń dotyczących konieczności jej stałego uzupełniania. O roli wody w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu przypomina Małgorzata Chylewska, ekspert ds...

Proces pokonywania uzależnienia jest procesem trudnym i długotrwałym. Osobie uzależnionej rzadko udaje się samodzielnie pokonać swój problem, choć jej motywacja i wysiłek są tutaj absolutnie kluczowe dla osiągnięcia celu. O epizodzie z uzależnieniem trzeba też pamiętać przez całe życie, uważając, by się nie powtórzył. Na szczęście medycyna i psychologia znają coraz...