loader

Jak schudnąć bez ćwiczeń 7 rad dla wytrwałych

Jak schudnąć bez ćwiczeń? Trzeba przyznać, że naprawdę wiele osób zadaje sobie to pytanie. Wprowadzenie aktywności fizycznej do swojego planu dnia, zdecydowanie pomaga przyspieszyć efekty. Ma również dobry wpływ na kondycję całego organizmu i lepszą odporność. Jednak bez ćwiczeń również można zbić wagę, choć wymaga to cierpliwości i postawienia sobie konkretnych celów. Warto bazować na poniżej opisanych 7 zasadach.

1. Jedz świadomie

Niezwykle ważne jest jedzenie w sposób świadomy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele produktów to żywność wysoce przetworzona, mająca dużą ilość cukrów w składzie i niewskazana do spożywania regularnie. Ograniczając ilość jedzenia batoników, chipsów i gotowych dań, można świadomie wprowadzić zdrowe produkty - owoce oraz warzywa będące źródłem witamin oraz minerałów. Z pomocą przychodzi nam dieta pudełkowa Łódź od Cateromarket.pl - polecamy sprawdzić ich ofertę.

2. Używaj mniejszych talerzy

Na dietę wpływ ma również nasza psychika. Dlatego warto do posiłków używać mniejszych talerzy. Wówczas jeśli zaczniemy zmniejszać porcje pożywienia nie będziemy od razu widzieć, jak dużo ubyło go z naszego talerza. Proporcje zostaną zachowane. Na małym talerzu nadal będzie dużo jedzenia. Jest to czynnik typowo psychologiczny, jednak ma znaczenie. Porównać to można do tego, iż z nie każdego kubka smakuje nam kawa. Kolor, jego wzór i pojemność, mają znaczenie dla naszej psychiki.

3. Dokładnie przeżuwaj

Istotne jest również dokładne przeżuwanie. Bardzo często jemy szybko i nim się obejrzymy porcja z talerza od razu potrafi zniknąć. My natomiast cały czas czujemy się głodni, chętnie byśmy jeszcze coś zjedli. Jedząc natomiast wolniej i dokładnie przeżuwając, dajemy czas naszemu organizmowi. Po takim posiłku gdy wszystko przepływa przez układ pokarmowy czujemy, że naprawdę jesteśmy najedzeni. Pułapką jest zatem szybkie jedzenie, po nakładania nas do jedzenia w znacznie większych ilościach.

4. Jedz więcej białka

Istotne jest również jedzenie odpowiedniej ilości białka. Powinno ono stanowić mniej więcej 20% składników pokarmowych, jakie każdego dnia przyjmujemy. Dobrym źródłem białka jest nie tylko mięso, ale również rośliny strączkowe, ryż oraz kasze. Białko powoduje, że dłużej czujemy się nasyceni i nie mamy ochoty na podjadanie. Ponadto ma bardzo dobry wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Jeśli mamy niedobory białka, wówczas może trudniej być nam schudnąć, nawet jeśli mało jemy i spełniamy założone przez siebie cele.

5. Pij 2 litry wody dziennie

Woda to życie i każdy człowiek powinien zdawać sobie z tego sprawę. Jeśli jesteśmy odwodnieni, wówczas tracimy siły, a nasz organizm nie funkcjonuje prawidłowo. Oczywiście 2 litry wody to dużo i początkowo może być nam trudno tyle wypijać. Jednak woda powoduje uczucie nasycenia i niweluje głód. Dlatego warto szybko wprowadzić jej większe spożycie do dnia codziennego. Możemy bazować między innymi na specjalnych aplikacjach, które będą nam przypominać, że powinniśmy wziąć kolejny łyk wody.

6. Nie unikaj aktywności

Jeśli chcemy nieco spaść z wagi, to mimo wszystko nie powinniśmy unikać aktywności. Nie muszą być to jednak typowe ćwiczenia fizyczne czy też chodzenie na siłownię. Zamiast tego możemy zwiększyć ilość spacerów, przykładowo z psem czy też zacząć częściej wychodzić gdzieś z dzieckiem. Jeśli lubimy, to możemy jeździć rowerem do pracy lub na jakieś mniejsze zakupy. Oczywiście każdy ruch to zdrowie i nawet jeśli nam się wydaje, że niewiele robimy w tym zakresie, to dla naszego organizmu mimo wszystko każda zmiana jest na wagę złota.

7. Załóż sobie cel i obserwuj efekty

Chcąc schudnąć, warto mieć jakiś cel. Ważne jest jednak to, aby cel ten był realny. Nie możemy od siebie oczekiwać, że schudniemy od razu 10 kg w miesiąc. Taka utrata wagi powinna być zdrowa i wynosić maksymalnie 0,5 kg na tydzień. To efekt, który jesteśmy w stanie naocznie zobaczyć. Mało realne cele, w ostateczności są tylko przyczyną narastających frustracji. Efekty powinno się obserwować nie ważąc się codziennie, a mierząc obwody i zapisując je. Dają one bardziej realny wgląd w sytuację.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Słyszałeś już o kołdrze obciążeniowej? To nowoczesny wyrób medyczny, który zyskuje swoich zwolenników na całym świecie. Czy rzeczywiście jest wart zainteresowania? Jakie korzyści zapewnia? Gdzie najlepiej kupić kołdrę obciążeniową? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie pytania. Chcesz spróbować terapii sensorycznej? Kołdra obciążeniowa może okazać...

Jeszcze do niedawna pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne kojarzyły się głównie z biżuterią w żółtym kolorze. Jednak z biegiem lat białe złoto zyskuje coraz większe uznanie. Ten metal szlachetny zyskuje na popularności jest jednym z najsilniejszych trendów w biżuterii ślubnej i zaręczynowej. Ten artykuł pomoże Państwu dokonać właściwego wyboru przy wyborze...

Każda kobieta lubi i chce zawsze wyglądać elegancko. Jednak wygoda i komfort podczas różnych okazji, czynności i warunków atmosferycznych również jest ważny. Czy da się jednak połączyć komfort z elegancją? Jest na to kilka sposobów. Dzienna elegancja nie musi oznaczać bardzo obcisłej sukienki i kilkunastocentymetrowych szpilek. Oto kilka uniwersalnych rzeczy, które...