loader

Soczewki okularowe

 

Na okulary, które nosimy, składa się nie tylko oprawka, ale także soczewki okularowe i różnego rodzaju uszlachetnienia. Na rynku mamy wiele rodzajów soczewek dostosowanych do różnego rodzaju potrzeb i wad wzroku. Dlatego warto wiedzieć co to jest i jakie wybrać.

Soczewki okularowe i ich rodzaje

Soczewki okularowe wyposażone są w różne rodzaje technologii. Zastosowanie w nich innowacyjnych rozwiązań wpływa na znaczną poprawę komfortu użytkowania, a także jakości widzenia. W salonach optycznych specjalista pomaga w dobraniu odpowiednich soczewek w zależności od potrzeb. Nowoczesne rozwiązania i rozwój optyki sprawiły, że mamy do wyboru soczewki do czytania, soczewki dla kierowców, a także soczewki do pracy przy komputerze. Soczewki nowej generacji mają w sobie zastosowane kilka rozwiązań, przez co są uniwersalne. Obecnie w coraz większym stopniu odchodzi się od soczewek ze szkła, na rzecz soczewek wykonanych z tworzywa sztucznego. Jest to spowodowane tym, że są lżejsze. W salonach optycznych mamy do wyboru soczewki wysokoindeksowe, które są bardzo cienkie, a przy tym nie tracą na swojej mocy. Jest to zdecydowana zaleta dla osób posiadających dużą wadę wzroku, które stosowały soczewki mineralne o dużej grubości. Soczewki wysokoindeksowe, które mają wyższą moc, wyglądają tak samo naturalnie, jak soczewki o małej mocy. Zaletą soczewek z tworzywa sztucznego jest ich większa trwałość oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Soczewki okularowe organiczne mają też dużą przewagę, jeśli komuś zależy na estetyce. Możemy do nich wybrać oprawki żyłkowe, których dolną część soczewki przytrzymuje tylko żyłka. Można je włożyć także do oprawek bezramkowych, w których zauszniki są przymocowane bezpośrednio do soczewki. Z kolei soczewki okularowe mineralne, czyli ze szkła, zaleca się stosowanie oprawek pełnych.

Na rynku dostępne są także soczewki okularowe z poliwęglanu, które charakteryzują się lekkością, twardością, a także są wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Przy tak wielu korzystnych parametrach nadal pozostają bardzo cienkie. Tego typu rozwiązanie sprawdzi się w przypadku sportowców, gdzie okulary są narażone na upadek oraz inne uszkodzenia.

Soczewki okularowe dla dzieci

Soczewki okularowe dla dzieci są wykonane z tworzywa sztucznego, tak by były jak najbardziej odporne na ewentualne uszkodzenia, a przy tym lekkie i bezpieczne dla małego użytkownika. W sporadycznych przypadkach zdarza się, że dziecko jest uczulone na nikiel, w związku z tym dobrym rozwiązaniem będą soczewki okularowe z tytanu, który jest niezwykle wytrzymały, a przy tym dobrze tolerowany przez wszystkie typy skóry. Soczewki okularowe dla dzieci wykonane z czystego tytanu są dodatkowo wyposażone w powłokę antyalergiczną, która zmniejsza ryzyko wystąpienia alergii.

Soczewki okularowe dla kierowców

Podczas prowadzenia pojazdu nasze oczy wykonują niezwykle ciężką pracę. Kiepskie oświetlenie, oślepiające promienie słoneczne, odbijające się światło od jezdni, a także mgła, to czynniki, które znacząco męczą oczy i utrudniają jazdę. W związku z tym odpowiednie soczewki okularowe do jazdy samochodem to ważny element, podczas prowadzenia auta, który zwiększa bezpieczeństwo kierowcy oraz pasażerów. Wyróżnia się kilka istotnych elementów, które powinny zawierać soczewki okularowe do jazdy nocą oraz w dzień. Ważna jest powłoka antyrefleksyjna, która skutecznie odbija światło słoneczne oraz światła samochodów. Takie soczewki okularowe powinny posiadać filtry, które polaryzują światło i redukują niebezpieczne refleksy, które dochodzą do nich z mokrej drogi lub śniegu.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Magnez odgrywa istotną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu. Magnez aktywuje wiele procesów biochemicznych, regulacyjnych i innych. Niedobory magnezu mogą mieć poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia. Dowiedz się więcej o objawach i przyczynach niedoboru magnezu. Dowiedz się, które produkty bogate w magnez warto dodać do swojej diety. Magnez - co to za substancja?...

Skóra jest największym organem naszego organizmu. To ona spełnia rolę ochronną dla wszystkich tkanek i narządów. Niestety, także ona jest wystawiona na działanie szeregu niekorzystnych czynników, które powodują uszkodzenia jej struktury. Wiele osób doświadcza przesuszenia się skóry, czy nawet jej miejscowego pękania. Kluczową rolę spełnia więc odpowiednia pielęgnacja...

Nowoczesna usługa pozwala na wyeliminowanie znacznie większej ilości zanieczyszczeń niż ma to miejsce w przypadku klasycznego ręcznego prania. Specjaliści podczas czyszczenia krzeseł wykorzystują zaawansowane środki czystości oraz nowoczesne urządzenia piorące. Samodzielna pielęgnacja jest dobrym sposobem na odświeżenie materiału pomiędzy zabiegami fachowego prania tapicerki...