loader

10 sposobów na tanie zakupy spożywcze

Istnieje wiele metod na to, aby zaoszczędzić pieniądze na codziennych zakupach jedynm z nichg są np promocje w sklepie frisco. W tym artykule będziesz mógł poznać 10 sposób jak tego dokonać podczas zakupów spożywczych. Aktualnie klienci są w bardzo dobrej sytuacji ze względu na to, że ceny żywności nie są podnoszone w wysokim tempie. Na początku roku FAO, czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa zakomunikowała, że w 2015 roku ceny żywności spadły o 19 procent w porównaniu ze zwiększoną podażą żywności.

Jednak przewiduje się, że w Polsce może nastąpić wzrost cen do 5% na produkty spożywcze. Zależne jest to od warunków atmosferycznych, jakie będą panować w naszym kraju, a także od sytuacji politycznej w Unii Europejskiej.

Aktualnie w naszym kraju ceny prezentują się następująco: 1kg sera żółtego - 20zł, chleb - 2,60zł, 1kg ziemniaków - 1,20zł, tabliczka czekolady - 3zł, 1,5l wody mineralnej - 1,50zł, 1l mleka - 2,40zł, 1kg piersi z kurczaka - 15zł, 1kg pomidorów - 4zł, 1kg ryby - 22,50zł, 1kg wędliny - 25zł, 10 jajek - 5zł, 200g masła - 3,99zł, 1kg cukru - 2,50zł.

Biorąc pod uwagę to, że zakupy spożywcze musimy zrobić codziennie i to dodatkowo dla całej rodziny, to kwota jaką wydajemy każdego dnia może okazać się całkiem duża. Pieniądze wydawane na przyjemności lub rozrywkę możemy znacznie prościej zaoszczędzić, ponieważ takie aspekty możemy sobie odpuścić i z nich zrezygnować. Jednak jedzenie i picie jest konieczne do życia. Oszczędzanie podczas zakupów spożywczych nie musi oznaczać, że mamy kupować i jeść mniej. Wręcz przeciwnie, powinniśmy zaplanować nasze zakupy w taki sposób, abyśmy mogli za taką samą sumę kupić równie dużo albo i nawet więcej. Oto 10 cennych porad, które pozwolą nam zaoszczędzić podczas codziennych zakupów.

  1. Zrób listę zakupów przed wyjściem do sklepu. Pozwoli to uniknąć sytuacji. w których w naszym koszyku wylądują rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujemy.
  2. Spróbuj robić zakupy za pomocą internetu. W dzisiejszych czasach duża część sklepów i marketów prowadzi sprzedaż internetową z dostawą do domu. Dzięki tej metodzie oprócz pieniędzy, możemy zaoszczędzić również sporo czasu, który też jest bardzo cenny.
  3. Spróbuj szukać zamienników produktów. Jednym z droższych składników codziennej diety jest mięsto. Można je zamienić na warzywa z dużą ilością białka, które są dużo tańsze.
  4. Porównaj stosunek ceny do wagi produktu. Lepiej kupić większe opakowanie taniej i mieć na zapas niż kupować codziennie małe porcje.
  5. Prównaj ceny tych samych produktów w różnych sklepach. Często podczas różnych promocji ten sam produkt można kupić dużo taniej w innym sklepie.
  6. Wypróbuj programy oszczędnościowe,  lojalnościowe i kupony rabatowe w różnych sklepach, np kod rabatowy bdsklep
  7. Spawdzaj datę ważności produktów. Przecież nie chcesz później wyrzucać pieniędzy.
  8. Wypróbuj produkty własnych marek. Często są dużo tańsze, a równie dobre jakościowo.
  9. Nie idź na zakupy głodny. Głód nie jest dobrym doradcą podczas codziennych zakupów.
  10. Wykorzystuj produktu sezonowe. Podczas sezonu na dany produkt jego cena jest znacznie niższa niż poza sezonem.
foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Model drugiej generacji wyciskarki wolnoobrotowej Hurom HP znacząco wyróżnia się swoim wyglądem. Urządzenie ma co prawda prosty design, jednak dostępne jest w trzech wariantach kolorystycznych: jasnego różu, w odcieniu pistacji oraz kremowym, które dotychczas nie były wykorzystywane w wyciskarkach marki Hurom. Dopełnieniem urządzenia jest upychacz w kolorze obudowy. Za sprawą...

W zimę nasz organizm potrzebuje więcej kalorii. Należy jednak pamiętać, aby posiłki były sycące, ale również zdrowe. Ze względu na dużą ilość białka, witamin i minerałów, zaleca się, aby w zimowej diecie nie zapominać o rybach i różnych rodzajach mięs. Jedzenie  rozgrzewające organizm Zimą apetyt dopisuje zdecydowanie bardziej niż zwykle. Ciągnie nas do...

Lista potraw, których składnikiem są ziemniaki jest równie długa co historia obecności tego warzywa na europejskich stołach. Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO), chcąc podkreślić znaczenie tej rośliny uprawnej, ustanowiła rok 2008 Międzynarodowym Rokiem Ziemniaka. Miłośnicy kartofli (pyr lub ziemniaków) nie potrzebują specjalnej okazji, by...