Makijaż mineralny cieszy się ogromną popularnością i to nie tylko wśród osób, które uwielbiają naturalną pielęgnację. Wciąż jest wiele osób, które sceptycznie podchodzą do minerałów i uważają, że wykonanie idealnego makijażu z ich użyciem jest niemożliwe, a nawet trudne. Bardziej mylić się nie można!
Zanim przejdziemy do praktyki, najpierw omówmy trochę teorii. Dowiesz się z niej, dlaczego warto stosować kosmetyki mineralne, jakie są ich zalety i na co zwracać uwagę, kupując swój pierwszy podkład mineralny, korektor czy puder. W następnej części pokażemy Ci krok po kroku jak nakładać makijaż mineralny.
Co to jest makijaż mineralny? Co znajduje się w składzie kosmetyków mineralnych?
Kosmetyki mineralne wysokiej jakości są w 100% naturalne i mają bardzo krótki skład. Są przyjazne dla skóry i nie zawierają żadnych konserwantów, olejów ani wosków. Mogą być stosowane do pielęgnacji skóry wrażliwej, alergicznej, a także podrażnionej i atopowej.
Co to są kosmetyki mineralne?
- - Mika - Głównym zadaniem miki, która jest jednym z najważniejszych składników kosmetyków mineralnych, jest rozświetlanie skóry. Wygładza skórę, nadając jej wygląd spłycając zmarszczki.
- - Tlenki żelaza - naturalne, delikatne dla skóry składniki, które nadają podkładom, cieniom i pudrom różne kolory i odcienie.
- - Tlenek cynku - składnik, który ma właściwości pielęgnacyjne. Stanowi również bazę dla podkładów. Odpowiada za łagodzenie i zapobieganie powstawaniu stanów zapalnych.
- - Dwutlenek tytanu - Główną funkcją dwutlenku tytanu jest zapewnienie ochrony skóry przed promieniowaniem UV. Może być stosowany jako baza pod podkłady i korektory, a także róż do policzków. Odpowiada za właściwości kryjące kosmetyku.
Czy kosmetyki mineralne są odpowiednie dla każdego?
Mineralne kosmetyki do makijażu mogą być stosowane do każdego rodzaju cery. Przy odpowiednim stosowaniu świetnie wyglądają zarówno na cerze tłustej, jak i suchej. Kosmetyki mineralne są popularne wśród osób z cerą trądzikową, np. tłustą lub trądzikową. Pochłaniają nadmiar sebum i nie zatykają porów. Mogą być stosowane w przypadku cery wrażliwej, bardzo delikatnej, naczyniowej, a także w przypadku atopowego zapalenia skóry lub reakcji alergicznych. Kosmetyki mineralne mogą być również stosowane do lekkich zabiegów kosmetycznych. Więcej o kosmetykacj i makijażu mineralnym dowiesz się na https://kosmetykisklepguinot.pl/
Kosmetyki mineralne mają wiele zalet
Choć wydaje mi się, że wymieniłam już kilka zalet kosmetyków mineralnych uznałam, że to wystarczy.
- - Naturalny, bardzo prosty skład - głównie mika, tlenek cynku, tlenki żelaza i dwutlenek tytanu
- - Nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla skóry, w tym syntetycznych barwników, substancji zapachowych i olejów mineralnych, a także konserwantów i środków konserwujących.
- - Nie zatykają porów. Skóra pokryta makijażem mineralnym może swobodnie oddychać.
- - Są bezpieczne dla skóry wrażliwej i alergików.
- - Zapewniają doskonałe krycie, nie tworząc efektu maski
- - Pokrywają niedoskonałości
- - Dobrze stapia się z cerą
- - Daje rozświetloną, świeższą cerę
- - Absorbuje nadmiar sebum
- - Właściwości antybakteryjne, ściągające i wysuszające
- - Umożliwia wykonanie długotrwałego makijażu, który utrzymuje się na skórze do 8-10 godzin
- - Możesz mieszać ze sobą różne odcienie, aby znaleźć idealnie dopasowany do Twojej karnacji.
- - Są bardzo wydajne i wystarczają na kilka miesięcy.
- - Mają długi czas przydatności do użycia
- - Zapewniają ochronę skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV
Kosmetyki mineralne do makijażu mają swoje wady
- - Nakładanie kosmetyków - Kosmetyki mineralne mają luźną konsystencję, więc ich aplikacja trwa nieco dłużej niż podkładów płynnych. Najpierw nakładamy na powiekę podkład mineralny (taki jak róż, korektor czy cień do powiek). Następnie, obróć pędzel wokół siebie, aby usunąć nadmiar pudru. Na koniec, nałóż cienką warstwę podkładu na skórę. Proces ten możesz powtórzyć kilka razy, aż do uzyskania pożądanego efektu.
- - Kosmetyki mineralne dobrej jakości dobrze trzymają się pędzla, ale mimo to mogą się rozsypywać. Może to spowodować uszkodzenie ubrania, a także stołu, na którym się myjesz, farby i innych powierzchni.
- - Makijaż mineralny może sprawić, że sucha skóra będzie wyglądać jeszcze bardziej wyraziście.
- - Łatwo jest nałożyć zbyt dużo podkładu. Zanim nauczysz się, jak to robić, na pewno zdarzą się błędy.
- - Do nakładania kosmetyków mineralnych możesz też potrzebować specjalnych pędzli.