Sok aloesowy to napój, którego drogocenne właściwości znane są od tysięcy lat, a jego popularność w branży medycznej i kosmetycznej wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Ze względu na to, że stanowi bogate źródło witamin i minerałów, wykorzystywany jest m.in. w fitoterapii, jako składnik kremów czy różnego rodzaju opatrunków. Określany wielokrotnie jako napój o cudownych właściwościach święci triumfy w wielu branżach. Wydawać by się mogło, że stosować go można zawsze i wszędzie, pozostaje jednak pytanie - w jakich formach i gdzie sprawdzi się najlepiej?
Sok aloesowy do picia… na zdrowie i dla upiększenia!
O niezwykłych właściwościach aloesu nie trzeba nikomu przypominać, ponieważ jest to fakt powszechnie znany. Spośród licznych, ok. 200 składników odżywczych wymienić można chociażby witaminy A, C, E, kwas foliowy, aminokwasy, enzymy, kwas tłuszczowy czy minerały takie jak sód, wapń, cynk, magnez. Sok aloesowy do picia może sprawdzić się w wielu sytuacjach, kiedy pojawiają się problemy ze zdrowiem. Przykładem mogą być kłopoty z trawieniem - aloes oczyszcza przewód pokarmowy przywracając prawidłowy cykl trawienia.
Oprócz tego napój ten wspomaga gojenie się ran i jest idealnym rozwiązaniem na poparzenia słoneczne. Sok aloesowy do picia stosowany jest również jako środek oczyszczający jelita, wątrobę i nerki. Oprócz właściwości zdrowotnych doskonale sprawdza się też jako środek kosmetyczno-pielęgnacyjny, ponieważ nawilża oraz dostarcza skórze i włosom cenne składniki odżywcze, zmniejsza widoczność rozstępów, stymuluje wzrost włosów, a także wzmacnia płytkę paznokcia.
Sok aloesowy - jak działa na włosy i w jakich formach go aplikować?
Aloes jest bardzo popularnym składnikiem w branży kosmetycznej, który ze względu na bogaty skład minerałów i witamin oraz silne właściwości nawilżające stanowi podstawowy element mydeł, kremów czy płynów do mycia. Doskonale sprawdza się nie tylko na skórze, ale również na włosach - zapobiega ich wypadaniu, wzmacnia je i nawilża, a także ma właściwości przeciwłupieżowe. Sok aloesowy na włosy można zaaplikować w kilku różnych formach. Pierwszą z nich stanowi mgiełka pod olej - sprayem z oleju i soku aloesowego wymieszanym w stosunku 1:1 wystarczy spryskać włosy.
Kolejną formą może być płukanka z aloesu, która wygładzi włosy, ułatwi ich rozczesywanie, a nawet delikatnie utrwali fryzurę! Warto stosować również wcierkę z aloesu - wtarta w skórę głowy nawilży ją, odżywi cebulki i pomoże zwalczyć łupież. Sok aloesowy można stosować także jako dodatek do maseczki i szamponu - łagodzi jego działanie i dodatkowo nawilży łuski włosa.
Sok aloesowy bez konserwantów - gdzie znaleźć?
Sok aloesowy stanowi bogate źródło witamin i wartości odżywczych, jednak na rynku pojawia się wiele produktów, które z aloesem mają niewiele wspólnego, a co za tym idzie właściwości zdrowotne napoju drastycznie spadają. Gwarancją dostarczenia do organizmu cennych składników odżywczych jest zakup soku aloesowego bez konserwantów. W tym celu najlepiej unikać napoi wystawionych na półkach supermarketów, a lepiej zajrzeć do aptek lub na strony internetowe z produktami służącymi medycynie naturalnej.
Sok aloesowy - opinie
Istnieje bardzo dużo opinii o soku aloesowym - praktycznie niemożliwe jest znalezienie negatywnej! Wiele osób wprost zachwyca się jego właściwościami zdrowotnymi i kosmetycznymi, wskazując przy tym na fakt, jak wpłynął na ich skórę, włosy czy samopoczucie. Co istotne, pozytywne opinie na temat soku aloesowego wygłaszają także lekarze, którzy polecają go jako suplement diety w procesie odchudzania czy środek kosmetyczny w codziennej pielęgnacji.
Sok aloesowy - cena
Sok aloesowy jest produktem, którego cena będzie się wahać w zależności od składu. W sklepach można kupić napoje z dodatkiem aloesu już od kilku złotych, jednak zawierają one dużo cukru i soków z innych owoców. Najlepiej jest kupować taki napój, który będzie miał krótki skład - im mniejszy, tym lepsza jakość produktu. W takim przypadku cena soku aloesowego będzie się wahać od ok. 20 do kilkudziesięciu złotych.