Każda osoba, która zasmakowała kiedykolwiek soku domowej roboty zdaje sobie sprawę doskonale z tego, jak świetnie smakuje. Nie musimy w ogóle dodawać cukru, a i tak będzie słodki oraz smaczny. Z pewnością naprawdę godny uwagi jest sok malinowo-migdałowy. Znacznie się wyróżnia spośród innych oraz zaskakuje smakiem. Nie można ukryć, że malina należy do ulubionych owoców wielu osób. Są one bogate w witaminę C. Bez większych problemów możemy chronić się przez przeziębieniami, a także zwalczać je. Poza tym maliny zawierają takie bardzo wiele innego rodzaju składników, jak chociażby wapń, magnez, kwas foliowy, żelazo czy też witamina A.
Sok z malin może być świetnym dodatkiem zarówno do deserów, jak i także do herbaty. Może także być składnikiem głównym. Aby lekko zbalansować kwaśny smak malin, rozwiązaniem idealnym będzie użycie syropu z agawy czy też mleko migdałowe. Jeśli nam zależy na największej możliwie ilości witamin oraz składników odżywczych, to powinniśmy oczywiście skorzystać z wyciskarki. Jest to urządzenie doskonałe. Na pewno jest lepsze od sokowirówki z uwagi na to, że sok nie jest w żadnym wypadku podgrzewany. Zachowuje dzięki temu wszelkie swoje właściwości. Jak zrobić taki pyszny soczek z malin? Skorzystanie z wyciskarki jest znacznie łatwiejsze oraz przyjemniejsze, od przecierania tradycyjnego przez sito. Czego potrzebujemy do soku?
Aby dawka soku była satysfakcjonująca, poleca się przygotowanie około dwóch kilogramów malin, a do tego czterech bądź pięciu łyżek cukru trzcinowego. Skorzystać można alternatywnie z ksylitolu.
Jak przygotować sok z malin?
Wyciskanie malin w praktyce jest bardzo łatwe. Wystarczy, że po prostu wrzucimy do otworu owoce, a później je dociśniemy. W zbiorniku w konsekwencji pojawi asie przepyszny sok malinowy, a w innym pojemniku znajdą się resztki. Jeśli nam zależy na możliwie największej ilości soczku, resztki powstaje ponownie można wrzucić do wyciśnięcia. Bardzo ważne podkreślenia jest to, że sok będzie gęsty oraz pozbawiony bardzo irytujących pestek. Dokładnie z jednego kilograma owców średnio powstaje 650 mililitrów soku. Można go spokojnie pasteryzować, spożyć czy też wymieszać z cukrem.
Jak w praktyce wygląda pasteryzowanie soku z wyciskarki?
Warto na pewno rozpocząć od tego, że pośpiech w przypadku tym nie jest zalecany. Zanim się zdecydujemy na ten krok, powinniśmy sobie zarezerwować czas. Ciężko wskazać jednoznacznie jak długo trwa takowy proces, z uwagi na to, że bardzo dużo w tym przypadku zależne jest od ilości owoców. Nie obędzie się także bez akcesoriów niezbędnych oraz bez wolnoobrotowej wyciskarki. Dzięki temu możemy uniknąć stresu, a chodzi przecież o to, aby czynności tego typu były czymś relaksującym, co nam pozwala na zapomnienie chwilowe o problemach dnia codziennego.
Przechowywanie soku z wyciskarki wolnoobrotowej
Sok z wolnoobrotowej wyciskarki spożyć powinniśmy w ciągu maksymalnie 48 godzin. Oczywiście sok należy przechowywać w lodówce. Zachowa dzięki temu świeżość. Więcej informacji na temat pasteryzacji i przechowywania soków znajdziesz pod adresem https://hurompolska.pl/blog/pasteryzacja-i-przechowywanie-soku-z-wyciskarki-wolnoobrotowej-co-warto-wiedziec-na-ten-temat/.