Marka Wendre przygotowała poradnik dla wszystkich, którzy silnie odczuwają zmianę pory roku. Istnieje wiele sposobów, które uśmierzają ból. Poza farmakologią przedstawiamy kilka sprawdzonych porad na to, jak przetrwać newralgiczne miesiące.
Po pierwsze: rozciąganie i regularne ćwiczenia
Każdy dzień warto rozpocząć i zakończyć 15-minutowym rozciąganiem. W przypadku częstego bólu kręgosłupa szczególnie polecane są zajęcia, które wzmocnią ciało, np. joga lub pilates. Jeśli taka aktywność okaże się za trudna, warto rozpocząć od treningów dla początkujących – w Internecie z łatwością można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Aby osiągnąć zamierzony efekt, należy jednak pamiętać, że ćwiczenia powinny być wykonywane regularnie, minimum 3 razy w tygodniu.
Po drugie: zwróć uwagę na swoją poduszkę
W łóżku spędzamy 1/3 naszego życia, dlatego tak ważne jest to, pod czym i na czym śpimy. Szczególną uwagę powinny na to zwrócić osoby, które często uskarżają się na ból odcinka szyjnego lub lędźwiowego. Czasem do polepszenia komfortu snu, wystarczy zmiana poduszki. Specjalnie opracowany kształt poduszki Havero marki Wendre odciąża szyjny odcinek kręgosłupa, dlatego poduszka ta jest szczególnie zalecana dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia.
Szukasz alternatywnego sposobu na poradzenie sobie z bólem kręgosłupa. Sprawdź jakie lecznicze właściwości posiada posiada Jadeit - więcej na https://jadeit.com.pl/wlasciwosci-i-zastosowanie/jadeit-wlasciwosci-kamienia/efhe_pqjh >>
Po trzecie: skorzystaj z pomocy fizjoterapeuty
Wizyta u specjalisty pomoże odnaleźć przyczynę i umiejscowienie bólu. Dzięki temu można pracować nad konkretną częścią kręgosłupa i mięśniami, które wzmocnią dany odcinek. O tym, w jakiej pozycji spać w przypadku bólu kręgosłupa szyjnego oraz lędźwiowego w materiale video opowiada fizjoterapeuta Marek Podlasiński z warszawskiej kliniki rehabilitacyjnej Promotus.
„Większość osób pracujących za biurkiem uskarża się na ból odcinka szyjnego kręgosłupa. Staje się to także coraz większym problemem ze względu na coraz częstsze korzystanie ze smartfonów. Ćwiczenia to oczywiście najlepsze rozwiązanie w takiej sytuacji, jednocześnie należy zwrócić uwagę na właściwy dobór poduszki.” – informuje fizjoterapeuta.