loader

Sylwester coraz bliżej – 7 pomysłów na niezapomnianą zabawę

Czarnobyl, lodowa jaskinia, rycerska warownia, kopalnia soli i pociąg – to tylko kilka niebanalnych i zaskakujących propozycji na sylwestra 2017/2018, które można znaleźć w serwisie Sylwestrowo.pl, czyli największej polskiej wyszukiwarce ofert sylwestrowych. Portal przygotował zestawienie 7 najbardziej nietypowych propozycji na niezapomnianą zabawę.

Sylwestra można spędzać na wiele różnych sposobów. Oprócz tzw. domówek, sporą popularnością cieszą się zabawy w restauracjach i innych podobnych lokalach, a także imprezy plenerowe, które organizowane są głównie w największych miastach.

„Z roku na rok Polacy mają coraz większe możliwości wyboru miejsca i rodzaju zabawy sylwestrowej. Organizatorzy tego typu imprez starają się oczywiście wyróżnić na tle konkurencji, proponując różne bardzo niestandardowe formy witania Nowego Roku. Przygotowane przez nas zestawienie obejmuje wybrane propozycje sylwestrowe – wyselekcjonowaliśmy te najbardziej niebanalne, które mogą pozostać w pamięci przez bardzo długi czas” – mówi ekspert portalu Sylwestrowo.pl, Mateusz Goliat.

W serwisie Sylwestrowo.pl można znaleźć tysiące różnorodnych ofert sylwestrowych. Są wśród nich też propozycje bardzo nietypowe, dzięki którym zabawa sylwestrowa 2017/2018 z pewnością pozostałaby na długo w pamięci.

1. W lodowej jaskini

Przełom roku zapewne nie będzie należał do najcieplejszych. Jeśli jednak ktoś lubi mróz, to dobrym wyborem może się okazać sylwester w lodowej jaskini. Atrakcję tego rodzaju można znaleźć na Islandii. Kilkudniowa wyprawa obejmuje m.in. wyprawę do doliny Thingvellir, na lodowiec oraz do lodowej jaskini. Przy okazji można przekonać się, że Islandczycy witają Nowy Rok w sposób niezwykły – palą bowiem wielkie ogniska i przez długi czas rozświetlają niebo fajerwerkami. To z pewnością jedna z najbardziej niebanalnych propozycji sylwestrowych.

2. Na gorąco

Osoby nieprzepadające za lodową atmosferą mają jednak wiele innych możliwości spędzenia przełomu lat 2017/2018. Całkowicie odmienny klimat będzie panować np. w saunarium w podhalańskim Chochołowie, gdzie zabawa sylwestrowa zostanie połączona z gorącymi seansami naparzania i wsparciem saunamistrzów. W kompleksie można liczyć też m.in. na beczki z wodą termalną, jacuzzi, grotę solną oraz taras widokowy. Co ważne, impreza sylwestrowa zostanie zorganizowana w strefie nagości, a wstęp mają jedynie osoby pełnoletnie.

3. 250 m pod ziemią

Kolejna niestandardowa propozycja to sylwester 250 m pod ziemią – w dawnej kopalni soli w Bochni. Jej historia sięga połowy XIII w., przez setki lat wydobywano tam sól kamienną, a obecnie jest ona przede wszystkim obiektem turystycznym. Aktualnie cały kompleks wyróżnia się nie tylko wyjątkową scenerią, ale też największym w Europie podziemnym pomieszczeniem, które stworzył człowiek. Sylwester w kopalni w Bochni to m.in. parkiet taneczny, zaaranżowane specjalnie na ten wieczór kasyno oraz możliwość zwiedzania obiektu.

Tematyczny sylwester

4. Po rycersku

Wśród tegorocznych ofert sylwestrowych można znaleźć też propozycje nawiązujące bezpośrednio do historii. Jedną z nich jest zabawa sylwestrowa w rycerskiej warowni w Pszczynie. Kompleks nawiązuje swoją budową i stylistyką do zamku funkcjonującego w dawnych czasach. Sylwester w warowni to więc okazja do przeżycia średniowiecznej przygody i poczucia atmosfery dawnej Pszczyny. Uczestnicy będą mogli liczyć m.in. na uroczyste powitanie w historycznym stylu oraz starodawne pokazy, zabawy i ucztę.

5. Na szynach

Sylwester nie musi oznaczać przebywania w konkretnym, ściśle określonym miejscu. Zabawa może odbyć się bowiem także w drodze, a właściwie na szynach. Taką właśnie ofertą jest np. przejazd pociągiem na linii Kraków-Zakopane-Kraków. To propozycja nie tylko dla pasjonatów kolei, ale również tych, którzy liczą na zabawę w nowatorskiej formule. Organizatorzy oferują podróż w zmodernizowanym i klimatyzowanym pociągu. Przejazd potrwa w sumie 10 godzin, a tańczyć można będzie w specjalnie wydzielonych przedziałach.

6. W pałacu

Dostępne na rynku oferty obejmują też zabawy w innych nietypowych okolicznościach. Noc sylwestrową można spędzić w prawdziwym pałacu, co jest gwarancją niepowtarzalnego klimatu. Taką propozycję ma np. kompleks w Będlewie. Historia obiektu – neogotyckiego pałacu – sięga 1866 r. Miejsce położone jest w sąsiedztwie jezior i lasów, graniczy z parkiem narodowym, a na co dzień jest wykorzystywane głównie jako centrum badawczo-konferencyjne. Co ciekawe, w poprzednich dekadach Będlewo często odwiedzali m.in. znakomici matematycy, politycy i artyści.

7. W Czarnobylu

Bardzo nietypowym pomysłem na sylwestra jest również wizyta w Czarnobylu – miejscu, gdzie w 1986 r. doszło do katastrofy w elektrowni atomowej. Obecnie w okolicach reaktora poziom promieniowania jest już bezpieczny dla ludzi. Sama zabawa ma odbyć się w hotelu „Dziesiątka”, a organizatorzy obiecują m.in. radziecką muzykę, dania z czasów sowieckich oraz rosyjskiego szampana. Jedną z zapowiadanych atrakcji jest także zwiedzanie Prypeci. Wszystko to oczywiście w „radioaktywnym” klimacie.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

1. Po powrocie z siłowni masa mięśniowa… spada W naszym organizmie wyróżniamy trzy typy mięśni: sercowy, gładki (z którego zbudowane są narządy wewnętrzne) oraz szkieletowy. Ostatni z nich jest w większości zbudowany z białka i jest odpowiedzialny za poruszanie się. W trakcie aktywności fizycznej, w wyniku tzw. procesu katabolizmu, włókna mięśni szkieletowych...

Czas przesilenia jesiennego to trudny okres dla wielu osób. Znaczne ochłodzenie oraz krótsze dni powodują, że nasze samopoczucie znacznie się pogarsza. To samo odnosi się do naszego zdrowia, które w tym okresie wystawione jest na nie lada próbę. Jak sprawić by jesienią zachować wewnętrzną równowagę? – Odpowiedź to odpowiednio zbilansowana dieta. Niby oczywiste...

Rynek spożywczy często zaskakuje nas nowościami. W ostatnim czasie hitem stał się olej kokosowy wykorzystywany zarówno w branży kosmetycznej i  spożywczej. Jak go mądrze i świadomie używać przygotowując swoje ulubione potrawy? Komu jest polecany i jakie ma właściwości odżywcze?   Różnice pomiędzy smalcem a olejem kokosowym - Pod względem zawartości...