loader

Zalety diety pudełkowej

Szybkie tempo życia przyczynia się do wzrostu zainteresowania zamawianiem gotowego jedzenia. Dieta pudełkowa zyskuje na popularności zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach. Czy faktycznie warto się na nią zdecydować? Korzystanie z diety pudełkowej ma plusy i minusy. Mamy świadomość, że to blog należący do cateringu dietetycznego, jednak postaramy się rzetelnie przedstawić argumenty przemawiające za opłacalnością takiej usługi. Zarówno pod względem finansowym, jak i zdrowotnym, ale nie tylko.

Najważniejsze atuty korzystania z diety pudełkowej

Jedni kochają gotować, inni nienawidzą. Jedni mają na to czas, innym go brakuje. Dieta pudełkowa pozwala wykorzystać czas spędzany na przygotowywaniu posiłków na inne zajęcia. Dzięki niej można również oszczędzić czas poświęcany na utrzymanie porządku w kuchni. Zamawiając dietę pudełkową, otrzymujesz zestaw posiłków na cały dzień starannie przygotowany i zamknięty w wygodnych w pudełkach, które zachowują świeżość potraw. W wolnej chwili otwierasz, jesz i wyrzucasz opakowanie. To wszystko! Co więcej, oszczędność czasu tyczy się również robienia zakupów. Nie gotujesz, więc nie robisz zakupów w sklepach spożywczych. Unikasz tłumów, kolejek. To kolejny zaoszczędzony czas, który możesz wykorzystać na odpoczynek po pracy, spacer, lekturę książki, przeglądanie internetu i cokolwiek, na co masz ochotę. Finalnie więc:

  1. nie gotujesz,
  2. nie zmywasz,
  3. nie robisz zakupów spożywczych,
  4. nie brudzisz kuchni,
  5. nie sprzątasz.

To nie jedyne zalety.

Czy dieta pudełkowa jest zdrowa?

Ideą tworzenia diety pudełkowej jest przygotowywanie urozmaiconych, smacznych posiłków, dopasowanych indywidualnie dla każdego. Wszystko po to, aby jedząc, cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Nie każdy catering dietetyczny świadczy usługi na najwyższym poziomie. Można wskazać kilka czynników, świadczących o korzyściach zdrowotnych danej diety pudełkowej. To przede wszystkim:

  1. Odpowiedni dostawcy żywności, aby posiłki przygotowywane były z produktów najwyższej jakości. Nasza współpraca z lokalnymi dostawcami, rolnikami pozwala nam na zdobywanie składników zdrowych, pełnych wartości odżywczych. 
  2. Dyplomowani dietetycy, którzy czuwają nad planem posiłków, ich składnikami i kalorycznością. U nas pracują wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogą w doborze optymalnego wariantu diety.
  3. Kucharze z doświadczeniem, by serwować dania z kuchni z całego świata i przygotowywać je na wysokim poziomie kulinarnym.

Dodatkowe korzyści diety pudełkowej

Profesjonalizm w przygotowywaniu posiłków sprawia, że podajemy kaloryczność każdego z nich. Dzięki temu osoba na diecie pudełkowej ma kontrolę nad spożywanymi kaloriami. Może dopasować wariant diety do swojego stylu życia, aktywności fizycznej, potrzeb żywieniowych, wieku, wagi i wzrostu. Dietetyk służy tutaj fachowym wsparciem. Przy wybierze naszej diety odchudzającej redukcyjnej efektywnie poprawi się Twój metabolizm. Zapewnia ona zapotrzebowanie na błonnik pokarmowy przy niskiej kaloryczności. Zapewnia sytość i niweluje chęć podjadania. Podobnie zresztą działa dieta odchudzająca w wersji standard. Tutaj mimo większej kaloryczności, wchłaniane kalorie nie są puste. Organizm pozyskuje energię z dobrej jakości tłuszczy. Każda z proponowanych przez nas diet, również wegetariańska, ketogeniczna czy bezglutenowa, zapewnia masę korzyści dla zdrowia. 

O smaku diety pudełkowej

Każdy może przekonać się , jak smakują potrawy skomponowane w formie diety pudełkowej. Jedzenie powinno zapewnić rozkosz dla kubków smakowych, dlatego warto spróbować i przekonać się samemu, zamawiając posiłki na próbę. Po skosztowaniu będzie można podjąć decyzję o abonamencie.

Opłacalność finansowa diety pudełkowej

Już wiesz, że z dietą pudełkową oszczędzasz czas i dbasz o zdrowie. Taka dieta pozwala również oszczędzić na rachunkach za prąd i gaz. Mniej wydasz na paliwo, bo nie będziesz jeździć od sklepu do sklepu. Niejednokrotnie można obliczyć, że gotowanie samemu wcale nie jest tańsze od zamówienia cateringu pudełkowego. Nawet, gdy wydasz więcej, masz pewność co do jakości dań i ich składników. Dbasz przy tym o swoje zdrowie. To w przyszłości może zaprocentować. Warto sprawdzić cateromarket.pl, aby wybrać najlepszą, najbardziej opłacalną dietę pudełkową z dowozem

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

W dzisiejszym zabieganym świecie coraz więcej osób szuka sposobów na relaks i odprężenie. Masaż to jedna z najstarszych i najbardziej efektywnych metod na poprawę samopoczucia, ale wizyty u masażysty mogą być kosztowne i czasochłonne. Alternatywą stają się masażery do ciała, dostępne w różnych wariantach i cenach. Czy jednak są one skuteczne? Czy warto je kupić? Rodzaje...

​Jeśli szukasz wyjątkowego prezentu dla osoby, która ceni sobie smaki natury, to zestaw miodów będzie doskonałym wyborem. W skład takiego zestawu wchodzą różne rodzaje miodów pochodzących z różnych regionów, o różnych konsystencjach i smakach. Co warto wiedzieć o takim zestawie? Czym jest zestaw miodów? Zestaw miodów to zbiór różnych rodzajów miodów, które można...

Carrefour - francuska sieć hipermarketów i supermarketów, powstała we Francji w 1959 roku. Łódź była pierwszym krajem, w którym powstał sklep z charakterystyczną literą C w logo. Carrefour Polska intensywnie pracuje nad rozwojem swoich usług i działalności. Obecnie w Polsce działa ponad 1000 sklepów. Gazetka Carrefour Carrefour ma wiele do zaoferowania, w tym wysokiej...